O nas

Cafe Niespodzianka to przyjazne, rodzinne miejsce bez alkoholu, w którym Goście mogą smacznie zjeść i miło spędzić czas z rodziną. Oferujemy smaczną i wypiekaną na miejscu pizzę, naleśniki, ciasta, a do tego świeżo parzoną kawę i aromatyczną herbatę.

To u nas rodzice mogą odkryć ze swoimi dziećmi świat rękodzieła! Podczas zajęć artystycznych, prowadzonych pod okiem pracowników Cafe Niespodzianki, dzieci mają możliwość rozwijania swojej kreatywności i zdolności plastycznych poprzez udział w indywidualnych zajęciach artystycznych podczas, których wykonują upominek wg wybranej techniki znajdującej się w ofercie.

Miłośnicy produktów hand made znajdą w Cafe Niespodzianka wyjątkowe, ręcznie robione produkty z duszą, wykonane z troską przez osoby niepełnosprawne, które są podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Stężycy, działających przy Fundacji Słoneczne Wzgórze.

Cafe Niespodzianka jest częścią Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze.

Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Słoneczne Wzgórze zlokalizowana jest w Stężycy w powiecie Kartuskim, nad jeziorem Raduńskim Górnym. Siedzibą spółdzielni jest teren ośrodka Fundacji Słoneczne Wzgórze, w którym od wielu lat trwają działania na rzecz promocji regionu, wspierania rozwoju turystyki, kultury i edukacji wsi oraz działania na rzecz osób z niepełnosprawnością poprzez organizowanie projektów edukacyjnych, turystycznych i kulturalnych. Nasza Spółdzielnia stale współpracuje z prowadzonymi przez Fundację Słoneczne Wzgórze, Warsztatami Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – mieszkańców powiatu kartuskiego – tworząc miejsca pracy również dla podopiecznych Warsztatu. Współpraca pomiędzy organizacjami stworzyła swoistą symbiozę inicjując wspólną płaszczyznę do działań w których dobrem nadrzędnym jest zrównoważony rozwój, zarówno zawodowy jak też społeczny. Budowanie wspólnej marki zaowocowało wieloma wspólnymi przedsięwzięciami, a mottem dla obu organizacji stało się hasło:

„Znajdź swoje miejsce”

Nadrzędnym celem społecznym spółdzielni jest reintegracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych i bezrobotnych oraz promocja regionu Kaszub wraz z ożywieniem terenów umiejscowionych na obrzeżach Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, tworzenie miejsc wolnych od alkoholu dla turystyki edukacyjno-familijnej, ukierunkowanej dla rodzin z dziećmi i grup zorganizowanych. Warto nadmienić, że skorzystanie z naszych usług, zakup naszych produktów, wspomaga aktywizację osób z niepełnosprawnością, daje szansę na reintegrację zawodową i pomaga osiągnąć dochód w ramach wspólnie prowadzonego przedsiębiorstwa ekonomii społecznej.

Znaczną część działalności spółdzielni zajmuje organizacja:
  • cateringu i obsługi gastronomicznej
  • warsztatów edukacyjnych i artystycznych
  • obsługi szkoleń i wizyt studyjnych
  • produkcja wyrobów rękodzieła artystycznego hand – made
  • obsługa imprez okolicznościowych dla dzieci

Najnowszym przedsięwzięciem naszej spóldzielni jest obsługa gastronomiczna szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjnych w Gminie Sierakowice. Mamy nadzieję że skorzystanie z naszych usług przyniesie wiele satysfakcji, a działanie w formule „Smaczne Sierakowice” będzie się kojarzyć z jakością i profesjonalizmem. Równocześnie w każdej chwili czekamy na uwagi i sugestie.

Pozdrawiamy Słonecznie!!!

WIELOBRANŻOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA SŁONECZNE WZGÓRZE
83-322 STĘŻYCA


ul. Kartuska 73A
NIP 5892013663
REGON 22209120300000
Numer KRS 0000511162

DANE TELEADRESOWE:

tel. 503800378
e-mail: [email protected]
Nr konta: Bank Spółdzielczy w Sztumie O/Somonino
71 8309 0000 0080 0302 2000 0040

Zarząd Spółdzielni:

Prezes Zarządu:
Mariusz Florczyk